4 نکته برای قبولی در امتحان آیین نامه

بهتر است به دنبال نکات مهم برای روز امتحان آیین نامه نباشد زیرا مهمترین عاملی که باعث قبولی شما در امتحان آیین نامه رانندگی می شود شیوه ی یادگیری شما در یک هفته قبل از آزمون است. در این مطلب می خواهیم به نکات مهم در آزمون آیین نامه رانندگی بپردازیم.

در واقع می خواهیم 4 نکته برای یک هفته قبل از آزمون آیین نامه را معرفی کنیم که باعث می شود کتاب آیین نامه را اصولی یاد بگیرید و در امتحان آیین نامه براحتی به سوالات پاسخ درست بدهید. همچنین در پایان این مقاله بهترین و ساده ترین روش برای قبولی 100 درصد در آزمون آیین نامه را به شما معرفی می کنیم.

در ادامه با ما همراه باشید تا به نکات مهم برای یادگیری و قبولی در امتحان آیین نامه بپردازیم.

4 نکته طلایی برای یادگیری و قبولی در امتحان آیین نامه

کتاب آیین نامه را حفظ نکنید

یکی از اشتباهاتی که اکثر افراد انجام می دهند این است که برای یادگیری کتاب آیین نامه شروع به حفظ کردن مطالب کتاب می کنند. از آنجایی که حجم کتاب آیین نامه حدود 220 صفحه می باشد، بنابراین حفظ کردن مطالب کتاب کار سخت و زمان بری است. همچنین خیلی زود بسیاری از مطالب از ذهن شما فراموش می شود.

بهترین روش یادگیری کتاب و قبولی در امتحان آیین نامه این است که کتاب را بصورت روزنامه وار بخوانید. در روش خواندن روزنامه وار مطالب خیلی راحت تر در ذهن ثبت و ذخیره می شود. البته به این شرط که چندبار در چند روز این کار را انجام دهید. به عنوان مثال یک هفته قبل از امتحان آیین نامه هر روز یک بار بطور کامل کتاب را روزنامه وار مطالعه کنید.

نمونه سوالات آیین نامه را مرور کنید

مرور نمونه سوالات آیین نامه نیز یکی از روش های کارآمد برای یادگیری کتاب آیین نامه و قبولی در امتحان آیین نامه رانندگی می باشد. البته مرور نمونه سوالات زمانی موثر است که شما کتاب آیین نامه را مطالعه کرده باشید. یعنی فقط خواندن نمونه سوالات برای قبولی در آزمون کافی نیست.

اشتباهی که خیلی از افراد انجام می دهند این است که برای شرکت در امتحان آیین نامه فقط نمونه سوالات را مرور می کنند. همین موضوع باعث می شود که در آزمون آیین نامه مردود شوند. بهترین حالت یادگیری این است که بعد از مطالعه روزنامه وار کتاب حدود 20 دقیقه هم نمونه سوالات آیین نامه را مرور کنید.

کتاب آیین نامه را به دیگران آموزش دهید

یکی دیگر از بهترین روش های یادگیری آموزش دادن است. یعنی مطالبی که خواندید و یاد گرفتید را به یک شخصی آموزش دهید. وقتی شما مطالبی که یاد گرفته اید را برای یک یا چند نفر توضیح می دهید، در واقع با این کار باعث می شوید که مطالب برای سالها در ذهن شما ثبت و ذخیره شود. یعنی با این کار دیگر به هیچ وجه در جلسه امتحان آیین نامه رانندگی مطالب را فراموش نخواهید کرد.

البته حتما نباید شخصی در کنار شما حضور داشته باشد. شما می توانید در یک اتاق خالی بایستید و مطالب را به یک شخص فرضی آموزش دهید. حتما یک روز قبل از آزمون این کار را چند بار انجام دهید تا دیگر در جلسه امتحان آیین نامه مطالب را فراموش نکنید.

کتاب آیین نامه را تصویری یاد بگیرید

در حال حاضر یکی از بهترین و موثرترین روش های یادگیری در دنیا، یادگیری تصویری و ویدیویی است. اگر کتاب آیین نامه را بصورت ویدیویی یاد بگیرید دیگر خیالتان راحت است که در آزمون آیین نامه قبولی 100 درصد خواهید داشت.

یکی از معایب یادگیری به روش خواندن کتاب این است که مطالب به سختی وارد حافظه بلند مدت شما می شود. یعنی بسیاری از مطالب در حافظه کوتاه مدت شما ذخیره می شود و همین موضوع باعث می شود که خیلی زود بخش زیادی از مطالبی که خوانده اید را فراموش کنید. یکی از دلایل مردودی بیشتر افراد در امتحان آیین نامه رانندگی هم همین موضوع است.

اما یکی از مزایای آموزش ویدیویی این است که مطالب براحتی در حافظه بلند مدت شما ثبت می شود. با روش یادگیری تصویری و ویدیویی براحتی می توانید تمام علائم و تابلوهای راهنمایی رانندگی و کل کتاب آیین نامه را در کمتر از دو روز یاد بگیرید.

در سایت مهدعلم آموزشی بنام آموزش ویدیویی آیین نامه به همراه نمونه سوالات آیین نامه وجود دارد. این آموزش یک آموزش کامل برای قبولی 100 درصد در آزمون آیین نامه می باشد. با این آمورش براحتی می توانید مطالب کتاب آیین نامه را بصورت ویدیویی یاد بگیرید و در اولین امتحان آیین نامه رانندگی قبول شوید.

برای تهیه آموزش آیین نامه ( ویدیویی ) روی تصویر زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براحتی در آزمون آیین نامه رانندگی قبول شوید

بدون نیاز به خواندن کتاب آیین نامه