نمره قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی

آزمون اصلی آیین نامه

در این مطلب می خواهیم در مورد زمان و نمره قبولی آیین نامه رانندگی صحبت کنیم.

همانطور که می دانید مدت زیادی است که آزمون مقدماتی آیین نامه حذف شده است. و در حال حاضر فقط یک امتحان به نام آزمون اصلی آیین نامه وجود دارد.

این یعنی اینکه کار برای شما خیلی سخت تر از قبل شده است و شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا در امتحان اصلی آیین نامه قبول شوید. در غیر این صورت در امتحان آیین نامه مردود خواهید شد و باید مجددا برای شرکت در امتحان گواهینامه وقت و هزینه صرف کنید. 

زمان امتحان اصلی آیین نامه رانندگی ۲۰ دقیقه می باشد. تعداد سوالات هم ۳۰ عدد سوال می باشد. شما باید در این مدت زمان ۲۰ دقیقه ای به ۳۰ سوال پاسخ بدهید.

نمره قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی هم ۲۶ می باشد. یعنی شما باید از ۳۰ عدد سوالی که در امتحان وجود دارد حداقل به ۲۶ سوال پاسخ درست بدهید. شما براحتی می توانید به تمام ۳۰ سوال پاسخ درست بدهید به شرط اینکه طبق روشی که در ادامه می گوییم عمل کنید. 

همچنین توجه داشته باشید که نباید از آزمون شهری غافل شوید. خیلی از افراد تمرکز خود را فقط روی آیین نامه می گذارند و از امتحان آزمون شهری غافل می شوند. برای اینکه بتوانید گواهینامه رانندگی را بگیرید باید حتما در هر دو آزمون قبول شوید.

یکی از مهمترین بخش های امتحان شهری پارک دوبل می باشد. حتما با یک خودرو مناسب بارها پارک دوبل و سایر موارد امتحان شهری را بخوبی تمرین کنید تا بتوانید براحتی در آزمون شهری نیز قبول شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
کد تایید
لطفاً کد تأیید ارسال شده را تایپ کنید
ثبت
ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:90)

قبولی آیین نامه
آموزش تصویری آیین نامه

به همراه نمونه سوالات آیین نامه

بدون نیاز به خواندن کتاب آیین نامه