تبدیل ورد به پی دی اف

تبدیل ورد به پی دی اف

چگونه ورد را به پی دی اف تبدیل کنیم؟

اگر می خواهید فایل Word را به فایل PDF تبدیل کنید در این مقاله همراه ما باشید. در ادامه می خواهیم نحوه تبدیل ورد به پی دی اف را بصورت تصویری آموزش دهیم.

همانطور که می دانید فرمت PDF بهترین روش برای ذخیره سازی و به اشتراک گذاشتن فایل ها بصورت آنلاین و آفلاین می باشد. وقتی شما فایل های خود را تبدیل به PDF می کنید، فایل های شما براحتی در تمام کامپیوترها و مرورگرها قابل اجرا می باشد.

همچنین وقتی فایل Word را به PDF تبدیل می کنید با خیال راحت می توانید در اینترنت با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. زیرا فایل های PDF براحتی امکان دستخوردگی و ویرایش را ندارند. در ادامه به نحوه تبدیل ورد به PDF به روش ذخیره سازی در نرم افزار ورد می پردازیم.

این مقاله را هم بخوانید: رسم جدول در ورد

ذخیره فایل ورد به صورت پی دی اف

یکی از ساده ترین روش ها برای تبدیل ورد به پی دی اف این است که در همان نرم افزار ورد فایل خود را با پسوند PDF ذخیره کنید. در ادامه نحوه تبدیل Word به PDF با روش ذخیره سازی را آموزش می دهیم.

برای تبدیل طبق مراحل زیر عمل کنید.

۱٫ ابتدا فایل Word را در همان نرم افزار ورد باز کنید.

۲٫ از منوی نرم افزار روی گزینه File کلیک کرده و بعد گزینه Save As را انتخاب کنید.

۳٫ سپس یک نام برای فایل خود وارد کنید. بهتر است نام کوتاه و واضح باشد.

۴٫ گزینه Save as a Type را انتخاب کرده و سپس از لیست پسوندها گزینه PDF را انتخاب کنید. برای تبدیل ورد به پی دی اف حتما باید گزینه PDF را انتخاب کنید.

۵٫ در نهایت برای تبدیل روی دکمه Save کلیک کنید.

به همین راحتی می توانید با استفاده از نرم افزار ورد، تبدیل ورد به پی دی اف را انجام دهید.

نکته: اگر می خواهید نحوه کار با نرم افزار ورد را قدم به قدم به همراه مهمترین ترفندها یاد بگیرید ما دوره آموزش ورد را به شما پیشنهاد می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
کد تایید
لطفاً کد تأیید ارسال شده را تایپ کنید
ثبت
ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:90)